Zimowisko w Ustrzykach - Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Przemyślu

Idź do spisu treści

Menu główne:

Zimowisko w Ustrzykach

Kronika > Archiwum 2014/15

W sobotę dnia  31.01.2015 roku osiemnaście wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii wyruszyło na zimowisko do Ustrzyk Dolnych. W dzień wyjazdu zima dała się we znaki otulając Bieszczady białym puchem, sprawiając dziewczynom wielką niespodziankę i przepis na udane ferie. Nocleg w Gazdówce przeniósł dziewczyny w czasie i zmienił klimat na góralski.
W czasie zimowiska wychowanki jeździły na nartach oraz workach z sianem. Trudząc się każdego dnia na białym puchu odkrywały swoje zdolności narciarskie.  Góra Laworta w Ustrzykach Dolnych pokazała piękne widoki które zapadną w pamięć na zawsze. Wycieczki m.in. do Sanoka, zwiedzanie Skansenu i ten niezapomniany klimat pozwolił zapomnieć się choć na chwilę i przenieść w czasie. Jazda na łyżwach, nartach, pływanie,  piesze rajdy, poranne rozgrzewki-ruch na świeżym powietrzu towarzyszyły nam codziennie. Wychowanki zwiedziły muzeum Młynów oraz Bieszczadzki Park Narodowy który zapierał dech w piersiach pokazując faunę i florę tutejszej ziemi.
Szóstego ostatniego wieczoru odbył się kulig na białym śniegu w wesołym zaprzęgu koni. Frajda, śpiewy, wygłupy zabawa palące pochodnie były niezapomniane. Rozbawione  czerwone z zimna buzie dziewczyn śpiewały przy ognisku piekąc kiełbaski . Choć następnego dnia był już czas wyjazdu każda cieszyła się chwilą mijającego czasu.
W piątek dnia 06.02.2015 wychowanki w porannych godzinach spakowane i czekające na odjazd nie spodziewały się jeszcze że za parę godzin czeka je wizyta w gorących źródłach hotelu Arłamów i będą biegać boso po śniegu. Niespodzianka bardzo się udała. Dziewczyny zaskoczone i pełne euforii nawet nie odczuły niskiej temperatury. Każda się zahartowała i na szczęście nikt się nie rozchorował.


Czas ferii był czasem bardzo pozytywnego nastroju niezapomnianych chwil i wielu przygód, dlatego już czekamy na następne !!!!


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego