Święto Patronalne - Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Przemyślu

Idź do spisu treści

Menu główne:

Święto Patronalne

Kronika > Archiwum 2014/15

23 listopada to dzień przejścia do życia wiecznego Zalożycielki Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej. Jest to zarazem Święto Patronalne naszego Ośrodka - Sługi Bożej Matki Antoniny Mirskiej.
Nie szczędziliśmy sił, zdolności i czasu by był to dzień prawdziwie uroczysty. Z powodów niezależnych od nas święto zostało przeniesione na termin 9 grudnia.
O godz. 14:00 uczestniczyliśmy w Eucharystii, ktorej przewodniczył Ksiądz Biskup Stanisław Jamrozek. Wśród nas obecny był także Ks. Proboszcz Jan Mazurek oraz wielu nauczycieli, wychowawców, członków naszych rodzin oraz dobroczyńców i współpracowników Ośrodka.
Po Mszy Świętej nasi Goście udali się na poczęstunek oraz kiermasz świąteczny. Tymczasem wychowanki na sali teatralnej oczekiwały z niecierpliwością by zaprezentować swoje umiejętności i przybliżyć Gościom postać Matki Mirskiej.
Ok. godz. 17:00 rozpoczęła się część artystyczna, podczas ktorej wychowanki zaprezentowały swoje umiejętności teatralne, taneczne i muzyczne. Spektakl pt "Niezaadresowane koperty" oraz taniec "Modlitwa serca" bardzo wymownie przybliżyły nam rzeczywistośc życia Matki Mirskiej i wszystkich którzy od życia pragną "czegoś więcej". Mimo upływu czasu treści przekazane w przedstawieniu są nadal bardzo aktualne a postać Załozycielki Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej nadal żywa w życiorysach i sercach duchowych dzieci.

Kiermasz Świąteczny - efekty pracy wychowanek i wychowawców

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego