Poświęcenie MOS 2013 - Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Przemyślu

Idź do spisu treści

Menu główne:

Poświęcenie MOS 2013

Kronika > Artykuły wychowanek

Chwalić Cię będę Panie całym sercem moim,
Opowiem wszystkie cudowne Twe dzieła,
Cieszyć się będę i radować Tobą
Psalm będę śpiewał na cześć twego imienia Najwyższy”
Dzień 23 listopada na długo pozostanie w sercach i pamięci Wspólnoty przemyskiej i całego Zgromadzenia. W 108 rocznicę śmierci naszej Założycielki miało miejsce oficjalne otwarcie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii i nadanie mu imienia „Domu Matki Antoniny Mirskiej”. Jesteśmy wdzięczne Bogu, że pomimo wielu trudności związanych z reorganizacją nowego Ośrodka, udało się otworzyć to dzieło, które jest bezpośrednią realizacją charyzmatu naszego Zgromadzenia. Praca z młodzieżą nie jest sprawą łatwą. Niejednokrotnie wymaga ona wielkiego trudu i poświęcenia, które nie szybko owocuje. Dlatego 23 listopada trudno było ukryć wzruszenie i radość z faktu, że dziewczęta, które jeszcze kilka miesięcy wcześniej deklarowały się jako osoby „wierzące niepraktykujące”, bądź niewierzące, teraz czynnie uczestniczyły we mszy św. i przyjmowały Jezusa do serca. Swoje duchowe przygotowanie do tego wydarzenia, rozpoczęły już  dzień wcześniej, kiedy to podczas wieczornej adoracji w kaplicy, przy blasku świec, akompaniamencie gitary i nastrojowym śpiewie, pisały swoje najgłębsze pragnienia w formie listu do Pana Boga, by móc je następnego dnia złożyć w darach ofiarnych na ołtarzu.Kolejnym wzruszającym momentem był widok dziewcząt przystępujących do Sakramentu Pokuty i Pojednania i ich szczery uśmiech płynący z czystego serca po odejściu od kratek konfesjonału.
Najważniejszym punktem dnia była oczywiście msza św. którą o godz. 11.00, sprawował  Ks. Bp. Stanisław Jamrozek. Wzięło w niej udział kilku kapłanów, Zarząd Zgromadzenia, Przyjaciele Ośrodka, którzy pomagali w jego utworzeniu, siostry z pobliskich placówek, nauczyciele, wychowawcy, nasza wspólnota i oczywiście dziewczęta, które czynnie zaangażowały się w oprawę liturgii. Po Mszy św. nastąpiło uroczyste nadanie imienia i poświęcenie całego Ośrodka, podczas którego każdy mógł przejść i zwiedzić szkołę i internat, w którym dziewczęta uczą się i  mieszkają. Następnie przyszedł czas na wspólne świętowanie przy stole i rekreację, którą nasze podopieczne przygotowały w formie przedstawienia. Poza przybliżeniem życia i działalności Matki Mirskiej dziewczęta miały w ten sposób okazję zaprezentować swoje talenty i wzmocnić wiarę we własne możliwości. Dla chętnych, którzy w jakiś sposób chcieli jeszcze wesprzeć nasz Ośrodek, na korytarzu przygotowany był kiermasz świąteczny, na którym do nabycia były choinki, bombki i kartki świąteczne w wykonaniu dziewcząt. Cała uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze.
 Wdzięczne Bogu za dzieła i cuda, które czyni, powierzajmy wszystkie sprawy związane z wychowaniem i kształtowaniem sumienia młodego człowieka opiece Bożej Opatrzności.  GALERIA ZDJĘĆ


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego