Zajęcia dodatkowe - Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Przemyślu

Idź do spisu treści

Menu główne:

Zajęcia dodatkowe

Ośrodek > Zajęcia w Ośrodku

Dbając o wszestronny rozwój wychowanek, w naszym Ośrodku proponujemy formy i metody pracy, umożliwiające ciekawe sposoby spędzania wolnego czasu, rozwój zainteresowań oraz indywidualnych uzdolnień.

Zajęcia plastyczne - terapia zajęciowa

Zajęcia teatralne
Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży lubiącej teatr i pragnącej rozwijać swoje zainteresowania. Dla dziewcząt, które chcą świadomie operować swoim głosem, ciałem i emocjami. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Ich głównym celem jest rozwój psychologiczny młodego człowieka ze szczególnym uwzględnieniem jego pasji artystycznych. Zajęcia uczą współpracy w grupie, pomagają przełamywać nieśmiałość, wzmacniają poczucie własnej wartości, jak również dają możliwość dobrej zabawy i samorealizacji.

Zajęcia Fitness

Zajęcia stwarzają możliwość ćwiczenia swojego umysłu w nowoczesnych układach aerobiku. Zajęcia z płaskiego brzucha, zumby, strechingu czy też interwałów pozwalają utrzymać doskonalą formę przez cały rok szkolny. Ciekawe układy, występy budują  doskonałą integracje i stwarzają niezapomniane chwile. Fitness pozwala zachować nam doskonałą równowagę ciała i ducha. Lubimy czuć się spełnione a przecież nie ma nic ważniejszego niż nasze zdrowie!

Zajęcia muzyczno- wokalne
Zajęcia dają możliwość rozwijania uzdolnień muzycznych, kształcenia zainteresowań muzycznych, przygotowują do świadomego i aktywnego uczestnictwa w kulturze muzycznej. Młodzież, swoje umiejętności i wiedzę, prezentuje w formie występów podczas uroczystości szkolnych oraz na konkursach muzycznych.
Podczas zajęć wychowanki rozwijają umiejętności muzykowania w zespole i indywidualnie a przez to mogą nauczyć się radzić ze wstydem i nieśmiałosćią. Kształtują jednocześnie w sobie poczucie wiary we własne siły i zdolności, odpowiedzialności, systematyczności, świadomego wykorzystania czasu wolnego oraz umiejętność współdziałania w grupie.

Zajęcia krawieckie
Dziewczeta rozwijają umiejętności manualne oraz  zdobywanowe umiejętności np. szycie ręczne ściegami ozdobnymi, szycie maszynowe, projektowanie własnych prac, szydełkowanie, wyszywanie, wyrabianie umiejętności  wykorzystywania nabytych nawyków w codziennym życiu. Zajęcia dają możliwość rozwijania wyobraźni twórczej, wyrabiania poczucia odpowiedzialności za powierzone materiały.

Zajęcia kulinarne - według możliwości i zainteresowań 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego