Wielkanocny Taniec Uwielbienia - Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Przemyślu

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wielkanocny Taniec Uwielbienia

Kronika > Aktualności 2015 /16

W niedzielę, 10 kwietnia na Placu Niepodległości w Przemyślu w godzinie Miłosierdzia Bożego rozpoczął się Wielkanocny Taniec Uwielbienia. Specjalne układy rezurekcyjne przygotowała i wykonała Diakonia Tańca Uwielbienia Archidiecezji Przemyskiej pod kierownictwem Beaty Hermaszewskiej i Sławomira Jakubca, animatorów nowej kultury. Do Diakonii Tańca należą także wychowanki naszego Ośrodka, które bardzo twórczo zaangażowały się w tej formie ewangelizacji.
Z racji, że od tego dnia do rozpoczęcia ŚDM w Polsce zostało 100 dni, młodzi artyści wraz ze zgromadzonymi na placu zatańczyli poloneza. Podczas przemyskiej studniówki tancerze wystąpili w koszulkach z logo ŚDM i z elementami tradycyjnych strojów krakowskich.
Ta swego rodzaju ewangelizacja uliczna była odpowiedzią na apel papieża Franciszka, skierowany do młodzieży argentyńskiej w Rio de Janeiro: „Mam nadzieję, że po Światowym Dniu Młodzieży będzie raban. Chciałbym, aby was było słychać w diecezjach, chcę, aby się wychodziło na zewnątrz, żeby Kościół wychodził na ulice” (Rio, 25 lipca 2013).
Celebracja Świętej Godziny zakończyła się  Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej oraz w intencji ich rodzin
.
Fotorelacja na stronie internetowej duszpasterstwa młodzieży:
www.przemyska.pl/2016/04/13/wielkanocny-taniec-uwielbienia/
www.facebook.com/Diakonia-Ta%C5%84ca-Uwielbienia-Archidiecezji-Przemyskiej-405084586363416/

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego